» » Компанія Tesla може стати приватною.

Новини

Компанія Tesla може стати приватною.

Компанія Tesla може стати приватною.


 Виконавчий директор Tesla Ілон Маск у своєму Twitter буквально шокував фінансовий ринок та автомобільний світ, оголосивши, що він розглядає можливість придбання компанії та можливість зробити її приватною, повідомляє видання InsideEVs. Компанія провела первинну публічну пропозицію (IPO) в червні 2010 року, пропонуючи 13.3 мільйона акцій за $17 за акцію.


"Я розглядаю можливість зробити Tesla приватною на $420. Фінансування забезпечено."
"Акціонери зможуть або продати (акції - прим.ред.) за $420, або утримувати акції та стати приватними акціонерами."

 Маск додав, що цю можливість він лише розглядає, однак додав, що фінансування вже забезпечено. З випущеними 169.79 млн акцій, і при ціні $420 за акцію, вартість компанії складе $71.31 мільярда доларів. За різними оцінками Ілону Маску належить від 20% до 22% акцій компанії.
 Як можна було очікувати, ринок швидко та сильно відреагував на заяву Маска, ціна акції в ході торгів у вівторок, 7 серпня, виросла на 5% майже негайно. Згодом ціна акції досягла позначки в $381.27, а до закриття торгів знизилася до $379.57 за акції. Після закриття торгів, вартість акції знизилася до $377.00 за акцію.

Лист Ілона до співробітників компанії:

"Зробити Tesla приватною
7 серпня 2018 року

 Раніше сьогодні я оголосив, що розглядаю можливість зробити Tesla приватною при ціні в $420 за акцію. Я хотів би обґрунтувати своє рішення, і тому я думаю, що це найкращий спосіб.

 По-перше, остаточного рішення ще не було зроблено, але причина цього полягає в тому, щоб створити середовище для Tesla, щоб вона працювала найкраще. Як публічна компанія, ми піддаємося шаленим коливанням акції в ціні, що може бути головним відволіканням для всіх, хто працює в Tesla, кожен з яких є акціонерами. Публічність зобов'язує нас заробляти щокварталу, що створює величезний тиск на Tesla для прийняття рішень, які можуть бути правильними для певного кварталу, але не обов'язково для довгострокової перспективи. Нарешті, бути публічним, означає, що існує велика кількість людей, які мають стимул атакувати компанію.

 Я принципово вірю, що ми досягли найкращого, коли всі орієнтовані на виконання, коли ми можемо залишатись орієнтованими на нашу довгострокову місію, і коли не існує жорстких стимулів для людей, щоб намагатися завдати шкоди тому, чого ми всі намагаємося досягти.

 Це особливо вірно для компанії, як Tesla, яка має довгострокову перспективну місію. SpaceX (інша компанія Ілона Маска) - чудовий приклад: вона набагато операційно ефективніша, і це, в основному, пов'язано з тим, що воно є приватною. Це не означає, що Tesla буде приватною протягом тривалого часу. У майбутньому, як тільки Tesla вступить у фазу повільного, більш передбачуваного зростання, найімовірніше, буде сенс повернутися на ринок.

 Ось як я уявляю приватність для всіх акціонерів, включаючи всіх наших співробітників.

 По-перше, я хотів би структурувати це, щоб усі акціонери мали вибір. Або вони можуть залишатися інвесторами в приватній Tesla, або можна викупити їх акції за $420 за акцію, що на 20% перевищує ціну акцій після нашого звіту за ІІ квартал (які вже зросли на 16%). Я сподіваюся, що всі акціонери залишиться, але якщо вони воліють продати їх, це дозволить їм отримати непогані доходи.

 По-друге, мій намір полягає в тому, щоб всі співробітники компанії Tesla залишалися акціонерами компанії, як і в компанії SpaceX. Якщо ми будемо приватними, працівники все одно зможуть періодично продавати свої акції. Це дозволить вам все ще ділитися зростаючою цінністю компанії, на яку ви так багато працювали.

 По-третє, намір полягає не в об'єднанні SpaceX і Tesla. Вони продовжуватимуть мати окремі структури власності та управління. Однак структура, передбачена для Tesla, багато в чому схожа на структуру SpaceX: зовнішні акціонери та акціонери-працівники мають можливість продавати або купувати (акції - прим.ред.) приблизно кожні шість місяців.

 Нарешті, це не має нічого спільного з накопиченням контролю для себе. Я зараз володію близько 20% компанії, і я не передбачаю, що вона істотно відрізнятиметься після завершення будь-якої угоди.

 В принципі, я намагаюся досягти результату, коли Tesla може працювати в кращому становищі, бути вільною від максимального відволікання та короткотермінового мислення, а також від того, де є всілякі зміни для всіх наших інвесторів, включаючи всіх наших співробітників.

 Ця пропозиція стати приватними, врешті-решт, буде завершена шляхом голосування наших акціонерів. Якщо процес закінчиться так, як я очікував, то приватна Tesla в кінцевому рахунку буде величезною можливістю для всіх нас. У будь-якому випадку, майбутнє дуже яскраве, і ми будемо продовжувати боротися, щоб досягти своєї місії.

Дякую,
Ілон"
Теги Tesla

Схожі новини

Коментарі

Ви не авторизувалися.
Зареєструйтеся або увійдіть.

Написати коментар: