» » Hyundai NEXO — перший у світі повністю автономний водневий кросовер.

Новини

Hyundai NEXO — перший у світі повністю автономний водневий кросовер.

Hyundai NEXO — перший у світі повністю автономний водневий кросовер. Через місяць після презентації на CES-2018 серійного кросовера NEXO, компанія Hyundai презентувала його повністю автономну модифікацію. Оснащений інноваційною технологією автопілоту 4 рівня автомобіль подолав 196 км між Сеулом і Пхьончханом без участі водія.


 В заїзді взяли участь 3 повністю автономних кросовера Hyundai NEXO та два седани Genesis G80, які продемонстрували системи автономного водіння 4 рівня і мереж п'ятого покоління 5G. Досі автомобілі Hyundai з функцією автономного водіння випробовувалися з обмеженою швидкістю на деяких ділянках доріг загального користування.


 Під час подорожі з Сеула в Пхьончхан у кросоверів не виникало жодних проблем при пересуванні по автомагістралях, автономні NEXO з самостійно змінювали смуги руху, здійснювали обгони, проїжджали перехрестя з круговим рухом. Завдяки розпізнаванню дорожніх знаків, сигналів світлофора і пішоходів, які входять до інноваційного комплексу систем допомоги водієві ADAS, кросовери з легкістю пересувалися містами. Також NEXO успішно проїхали кілька кілометрів в тунелі, де сигнал GPS відсутній, однак завдяки зовнішнім сенсорам кросовери успішно його проїхали.
 Автономний NEXO практично не відрізняється від звичайної модифікації, кросовер отримав 3 лідари, які встановлені в передньому бампері, і ще один - в задньому бампері та дві стерео відеокамери на лобовому склі. Також кросоверу допомагає орієнтуватися в просторі передній радар, який захований за решіткою радіатору, дві бічні відеокамери, встановлені під бічними дзеркалами, і бічні та задні радари, вмонтовані в задній бампер.


 Вибір інженерів Hyundai на кросоверах NEXO зупинився невипадково, адже процес автономного водіння, який включає обмін великими обсягами даних та безперебійну роботу обладнання, передбачає споживання великого обсягу енергії. Завдяки тому, що в кросовері встановлена силова установка на водневих паливних елементах, енергії достатньо для забезпечення цих потреб і пересування в автономному режимі. Загальний запас ходу кросовера на одній заправці воднем, яка займає всього 5 хвилин, становить близько 600 км.


 "Філософія Hyundai, яка стосується розробки автономних технологій водіння, полягає в забезпеченні високого рівня безпеки в поєднанні з високими стандартами комфорту, який очікують наші клієнти", - заявив Джінву Лі, голова Центру інтелектуальних технологій безпеки Hyundai.


 Далі в планах Hyundai впровадження технології автономного водіння в "розумних" містах до 2021 року. У січні компанія уклала договір з компанією Aurora, яка є провідним розробником технологій автономного водіння, згідно з яким компанія Hyundai буде використовувати рішення Aurora в свої автомобілі.

Теги Hyundai

Схожі новини

Коментарі

Ви не авторизувалися.
Зареєструйтеся або увійдіть.

Написати коментар: