» » Польща вимагає відшкодування майже 2 млрд гривень від ЗАЗу.

Новини

Польща вимагає відшкодування майже 2 млрд гривень від ЗАЗу.

Польща вимагає відшкодування майже 2 млрд гривень від ЗАЗу.


 Польща вимагає відшкодування понад 1.8 млрд гривень (250 млн злотих) від компанії ЗАЗ, якою в червні 2005 року був придбаний контрольний пакет польської компанії FSO, повідомляє видання Rzeczpospolita.

 У червні 2005 року 19.9% акцій FSO, польський уряд продав компанії УкрАвто (холдингова компанія, яка володіє компанією ЗАЗ) всього за 100 злотих, така ціна була зумовлена тим, що польський уряд намагався врятувати компанію від банкрутства. Вибір ЗАЗу був не випадковим, оскільки до 2005 року ЗАЗ купував майже 90% продукції FSO і понад рік фінансував купівлю комплектуючих для складання автомобілів. Ще до підписання угоди ЗАЗ викупив більшу частину боргів FSO.

 Поступово компанія УкрАвто збільшила свою долю в FSO до 84.31% акцій. До березня 2011 року було звільнено понад 1800 співробітників FSO, а ділянка на якій був побудований завод виставлена на продаж. Також був знесений ливарний цех і цех, де відбувалося складання двигунів, а тестовий трек заводу був проданий.

 Згідно угоди, інвестори повинні були зберегти діяльність заводу, а також забезпечувати роботою понад 2 тисячі працівників. Крім того йшлося про збільшення об'єму випуску продукції, але не зважаючи на те, що завод FSO формально працює, з 2011 року з його конвеєра не зійшов жоден автомобіль.

 Позов проти українських інвесторів невдовзі розглянуть в Окружному суді Варшави. В липні ЗАЗ вже оскаржував позов державного казначейства Польщі. Представники ЗАЗу вважають, що скарга казначейства безпідставна, оскільки ЗАЗ виконав свої зобов'язання за приватизаційною угодою, про що свідчать звіти незалежного аудитора.
Теги ЗАЗ

Схожі новини

Коментарі

Ви не авторизувалися.
Зареєструйтеся або увійдіть.

Написати коментар: